Voda se blíží

Již tuto středu odjíždí zájemci na vodácký výcvik. Spojení obdobné jako vloni, sraz  je u autobusové zastávky na Kardavci v 16:20. Po krátké presenci se účastníci nalodí do autobusu, který odjíždí v 16:47, přestoupí v Jincích na vlak ( odjezd vlaku v 17:08, takže je to knop) a po přestoupení ve Zdicích budou v Chrástu u Plzně v 18:25. Odjezd za každého počasí, vždyť za vodou se vlastně jede!

Hluboš – Kardavec 4:7 (4:3)

V neděli 19. 7. se uskutečnilo fotbalové klání mezi domácí Hluboší a naší osadou. Družstva, která byla složena z hráčů všech věkových kategorií předváděla zajímavou podívanou, která i díky hlasité podpoře skalních fanoušků Kardavce po výrazně lepší druhé půli skončila v náš prospěch. Škoda jen, že se nám nepodařilo zachytit více fotografií, protože o utkání byl přes počáteční organizační rozpaky velký zájem, což mohou potvrdit Ti, kteří ho navštívili. A tak doufejme, že tento fotbalový mač s naší správní obcí nebyl tím posledním…

I naše SDH podpořilo fontánu

V sobotu 18. 6. se uskutečnila oslava 130. výročí založení SDH v Obecnice (více informací naleznete zde). Po setmění byla domácími hasiči organizována hasičská fontána v okolí koupaliště, na jejíž realizaci se podílelo několik SDH z blízkého okolí, včetně našich hasičů. Jak se povedla? Posuďte sami.

Další informace o činnosti SDH naleznete v sekci a nově v podsekcích sdružení!

 

3. ročník soutěže O pohár hejtmana Středočeského kraje je minulostí

Dne 11. 6. 2016 se od 9:00 uskutečnil již 3. ročník soutěže požárních družstev pod záštitou Hejtmana Středočeského kraje. Nově se bojů zúčastnilo družstvo z Jinec, ale ani ono nezabránilo spanilé jízdě mužů ze Sádku, kteří opět pohár vyhráli a dokonce ve druhém rozběhu stanovili rekord rozběhu – 48 sekund. Naši borci skončili na krásném třetím místě           a potvrdili, že umístění našich družstev na stupních vítězů nejsou náhodná. Soutěž měla i letos spád a byla zpestřena o soutěže- vloženou soutěž a soutěž o cenu starosty a velitele SDH Kardavec. Vložená soutěž spočívala v transportu raněného pomocí improvizovaných nosítek (ruce dvou osob) a vyhráli ji hasiči z Bratkovic. O poslední ceně rozhodovalo umístění v poháru  a vložené soutěži. A protože dosáhl Sádek na 3 body stejně jako Bratkovice, muselo nakonec     o cenu darovanou J. Maškem a V. Čuřínem rozhodnout další klání, tentokráte lidský trakař. A tak ti, kteří se na nosítkách nesli, byli posléze hnacím kolem spřežení.                                                   Po zaváhání bratkovických těsně před cílem vyhrálo cenu družstvo Sádku.

Další fotky Jana Stejskala naleznete zde

Soutěž O pohár Hejtmana Středočeského kraje se blíží

Dne 11. 6. 2016 se od 9:00 uskuteční již 3. ročník soutěž požárních družstev pod záštitou Hejtmana Středočeského kraje. I letos se můžeme těšit na soutěž 7 členného družstva s pravidly, kde více než na vytuněných strojích, upraveném materiálu a elastických oděvech  záleží na rozvaze, chytrosti a umu soutěžících. Více informací naleznete zde, případní zájemci o soutěž se také mohou informovat na emailu sdhkardavec@gmail.com , tel. číslech 602 491 916 nebo 739 453 079.

Jak to dopadlo vloni? Klikni sem.

Informace pro členy SDH a jejich podporovatele naleznete zde.

Čenkovský cvoček patří našim družstvům

Čenkov, dne 4.6. 2016

Tak to je bomba. Do soutěže v Čenkově se naše SDH aktivně zapojilo družstvem dětí a družstvem mužů. A obě družstva vyhrála! Vozit 1. cenu z této soutěže se naše děti naučily       už v minulosti a proto, když velitel Pepa Mašek vracel putovní cenu pořadatelům, bylo to             s přáním, odvézt si ji zpět. Jenže, dětská kategorie byla letos početnější než obvykle a proto vítězství, tentokráte  z osmi soutěžících družstev, doopravdy zaslouží obdiv! Mužská kategorie byla zase  okořeněná náhle stoupající vodní hladinou Litavky, přes kterou si nakonec  naše generačně obměněné družstvo doběhlo, po suverénně nejrychlejším překonání překážek na trase soutěže, k vůbec prvnímu titulu z klání o Čenkovského cvočka. SRDEČNĚ BLAHOPŘEJEME!

Sečteno ....

Sečteno ….

.... a podtrženo

…. a podtrženo

Dvě ze tří hlavních cen na Kardavci

Dvě ze tří hlavních cen na Kardavci

 

 

 

 

Zasloužená oslava s naplněným pohárem

Zasloužená oslava s naplněným pohárem

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie ze soutěže od M. Maršálka naleznete zde.

 

 

 

 

 

 

 

Odpoledne prevence a osvěty

Dne 31. 5. 2016 se uskutečnilo Odpoledne prevence a osvěty určené nejen pro děti pořádané našimi hasiči za podpory obce Hluboš. Účastníci akce si mohli vyslechnout, vzhlédnout, nebo prakticky vyzkoušet např. pravidla první pomoci, co (ne)dělat v Brdech, záchranu tonoucího, způsoby hašení, záchranu osob psi a získat další důležité informace, které mohou předcházet tragédiím. Akci, za aktivní účasti členů jednotky  OSH Příbram, vojáků z 13. dp, pyrotechniků z 15. žp, hasičů z SDH Obecnice a Bratkovic a kynologů z Drahlína, navštívily děti nejen z naší osady, ale i dalších obcí od Jinec až po Rožmitál. Při závěrečném opékání špekáčků poděkoval náměstek starosty OSH Příbram František Polák dětem za účast na akci, pořadatelům z místního SDH a všem participujícím subjektům za smysluplnou náplň odpoledne.

Úvodní seznámení s průběhem akce A. Zelenkou

Úvod obstaral A. Zelenka

Ukázka pomoci tonoucímu

Ukázka pomoci tonoucímu

Děti vzhlédly umění psů

Děti vzhlédly umění psů

Okolí koupaliště v Hluboši se zaplnilo

Okolí koupaliště v Hluboši se zaplnilo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie M. Maršálka naleznete zde.

Naši hasiči stáli na bedně

V sobotu 28. 5. 2016 se uskutečnila již zmiňovaná soutěž 3. okrsku SDH. Výsledky našich družstev byly vynikající. Děti obsadily druhé místo za domácími, ženy tentokráte soutěžily (byť byly doplněny pouze o R. Žůrka u savice a P. Štefányho u stanice) v kategorii mužů a skončily na třetím místě, když v druhém rozběhu dosáhly druhý nejrychlejší čas! Na druhém místě se umístili naši muži, kteří předvedli dva vyrovnané útoky a o první místo je připravil vydařený druhý útok SDH Hluboš, který v konečném součtu rozhodl v náš neprospěch. Všem družstvům k dosaženým výsledkům blahopřejeme!

Děti u stanice

Děti u stanice

Kardavecké posily v Bratkovickém družstvu

Kardavecké posily v Bratkovickém družstvu

 

 

 

Chlapi předvedli vyrovnané útoky

Chlapi předvedli vyrovnané útoky

Holky dokázaly chlapům, že mohou soutěžit i jejich kategorii

Holky dokázaly chlapům, že mohou soutěžit i v jejich kategorii

 

 

 

 

Odměněná družstva

Odměněná družstva

 

Závěrečný souboj o přeborníka sádeckého klání skončil nerozhodně

Závěrečný souboj o přeborníka sádeckého klání skončil nakonec nerozhodně

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor fotografií Jan Stejskal. Jeho další snímky a výsledky soutěže naleznete zde.

 

Příprava na okrskovou soutěž začala

V středu 18. 5. začala příprava družstva dětí. Protože se blíží memoriál V. Soukupa ( který se uskuteční v sobotu 28. 5. od 9:00 v Sádku) svou přípravu zahájily praktickým výcvikem                 u hlubošského koupaliště. Pod vedením Josefa Maška, za pomoci Jirky Maška ml., si nejprve rozdělily jednotlivé posty pro požární útok a následně, ještě na sucho, si je procvičovaly.               Podle názorů rodičů přihlížejícím výcviku jim to šlo dobře. Ostatně, přesvědčte se sami každou středu nebo pátek od 19:00 na stejném místě.

Nejdříve bylo nutné připravit materiál a objasnit činnost

Nejdříve bylo nutné připravit materiál a objasnit činnost

Příprava u rozdělovače

Příprava u rozdělovače

Předávání zkušeností

Předávání zkušeností

A jdeme nato

A jdeme nato

Pro útok je důležitý přísun vody savicemi do stanice

Pro útok je důležitý přísun vody savicemi do stanice

Vlastní útok byl za jedna

Vlastní útok byl za jedna

Závěrečné uložení materiálu zpět do vozidla

Závěrečné uložení materiálu zpět do vozidla