Loučení s prázdninami plné pohádek

V sobotu 27. 8. 2016 se  uskutečnilo již tradiční Loučení s prázdninami. Zajímavý program byl pro děti rozložen do plnění úkolů na stanovištích  v hostinské zahradě a posléze v okolí Kardavce. Překvapením určitě byly pohádkové bytosti, které je na stanovištích doprovázely a dohlížely na jejich výkony. Po jejich splnění obdržely všechny děti zasloužené odměny a úplně  nakonec, byť se zpožděním, se děti mohly vyřádit v pěně. Tu tentokráte připravili hasiči z Bratkovic, kterým patří velké poděkování za jejich ochotu, když pro technickou závadu na poslední chvíli nemohli přijet  hasiči z Obecnice. Dále je nutné poděkovat obci Hluboš, která na balíčky pro děti přispěla a  panu Hrubému z Obecnice za sponzorský dar.

 

Loučení z prázdninami bude i letos

Děti se poslední sobotu v srpnu mohou opět těšit na tradiční loučení s prázdninami. I tentokráte mohou očekávat překvapení, které pro ně dobrovolní hasiči za přispění obce Hluboš připravili. A tak milá děťátka z Kardavce, Hluboše a dalšího okolí neváhejte a připravte již dopředu své rodiče na procházku pohádkovým lesem plném soutěží. Srdečně Vás všechny zvou pořadatelé.

Loučení s prázdninami

Děti ve Firesport lize bodovaly

Dne 24. 7. se uskutečnila dětská hasičská soutěž v Suchodole. Vzhledem k termínové kolizi prázdnin, dovolených a akce se muselo tentokráte doplnit naše družstvo o děti z Hluboše. Slepené družstvo, navíc s nejnižším věkovým průměrem  mezi staršími dětmi, se rozhodně neztratilo a nakonec obsadilo 3. místo. O tom, jak soutěž dopadla se dozvíte více zde.

Voda plná vody

Ve dnech 13. – 17. 7. se uskutečnil tradiční výcvik na vodě, v rámci kterého si mohli členové a podporovatelé SDH Kardavec vyzkoušet ovládání lodí, raftů a plavání v jiné než stojaté vodě. I tentokrát byla pro výcvik  vybrána řeka Berounka, která již opětovně připravila nejedno překvapení. Hned po vystoupení z vlaku v Chrástu se totiž museli vodáci vypořádat s nepříznivým, deštivým počasím, které jako kdyby nebralo konce. A tak se vodácký výcvik změnil na rainy weather survival, neboli na přežití v dešti. Čaj, polévky a nějaké další tepelně zpracované speciality byly převážně dětmi připravovány pomocí improvizovaných prostředků. Dospělí se zase postarali o ubytování a o tom, že se vše povedlo svědčí i skutečnost, že se při akci nikdo nenachladil. Již za příznivého počasí  začal pravý vodácký výcvik. Berounka se díky dešti naplnila a tak nebyla nouze o manévrování v dravé vodě, překonávání jezů a dalších řekou připravených nástrah, se kterými se všichni vyrovnali a nikdo se takzvaně necvaknul. A tak závěrečné AHÓÓÓJ ze Skryjí jako by bylo zároveň pozvánkou na příští rok.

Voda se blíží

Již tuto středu odjíždí zájemci na vodácký výcvik. Spojení obdobné jako vloni, sraz  je u autobusové zastávky na Kardavci v 16:20. Po krátké presenci se účastníci nalodí do autobusu, který odjíždí v 16:47, přestoupí v Jincích na vlak ( odjezd vlaku v 17:08, takže je to knop) a po přestoupení ve Zdicích budou v Chrástu u Plzně v 18:25. Odjezd za každého počasí, vždyť za vodou se vlastně jede!

Hluboš – Kardavec 4:7 (4:3)

V neděli 19. 7. se uskutečnilo fotbalové klání mezi domácí Hluboší a naší osadou. Družstva, která byla složena z hráčů všech věkových kategorií předváděla zajímavou podívanou, která i díky hlasité podpoře skalních fanoušků Kardavce po výrazně lepší druhé půli skončila v náš prospěch. Škoda jen, že se nám nepodařilo zachytit více fotografií, protože o utkání byl přes počáteční organizační rozpaky velký zájem, což mohou potvrdit Ti, kteří ho navštívili. A tak doufejme, že tento fotbalový mač s naší správní obcí nebyl tím posledním…

I naše SDH podpořilo fontánu

V sobotu 18. 6. se uskutečnila oslava 130. výročí založení SDH v Obecnice (více informací naleznete zde). Po setmění byla domácími hasiči organizována hasičská fontána v okolí koupaliště, na jejíž realizaci se podílelo několik SDH z blízkého okolí, včetně našich hasičů. Jak se povedla? Posuďte sami.

Další informace o činnosti SDH naleznete v sekci a nově v podsekcích sdružení!

 

3. ročník soutěže O pohár hejtmana Středočeského kraje je minulostí

Dne 11. 6. 2016 se od 9:00 uskutečnil již 3. ročník soutěže požárních družstev pod záštitou Hejtmana Středočeského kraje. Nově se bojů zúčastnilo družstvo z Jinec, ale ani ono nezabránilo spanilé jízdě mužů ze Sádku, kteří opět pohár vyhráli a dokonce ve druhém rozběhu stanovili rekord rozběhu – 48 sekund. Naši borci skončili na krásném třetím místě           a potvrdili, že umístění našich družstev na stupních vítězů nejsou náhodná. Soutěž měla i letos spád a byla zpestřena o soutěže- vloženou soutěž a soutěž o cenu starosty a velitele SDH Kardavec. Vložená soutěž spočívala v transportu raněného pomocí improvizovaných nosítek (ruce dvou osob) a vyhráli ji hasiči z Bratkovic. O poslední ceně rozhodovalo umístění v poháru  a vložené soutěži. A protože dosáhl Sádek na 3 body stejně jako Bratkovice, muselo nakonec     o cenu darovanou J. Maškem a V. Čuřínem rozhodnout další klání, tentokráte lidský trakař. A tak ti, kteří se na nosítkách nesli, byli posléze hnacím kolem spřežení.                                                   Po zaváhání bratkovických těsně před cílem vyhrálo cenu družstvo Sádku.

Další fotky Jana Stejskala naleznete zde

Soutěž O pohár Hejtmana Středočeského kraje se blíží

Dne 11. 6. 2016 se od 9:00 uskuteční již 3. ročník soutěž požárních družstev pod záštitou Hejtmana Středočeského kraje. I letos se můžeme těšit na soutěž 7 členného družstva s pravidly, kde více než na vytuněných strojích, upraveném materiálu a elastických oděvech  záleží na rozvaze, chytrosti a umu soutěžících. Více informací naleznete zde, případní zájemci o soutěž se také mohou informovat na emailu sdhkardavec@gmail.com , tel. číslech 602 491 916 nebo 739 453 079.

Jak to dopadlo vloni? Klikni sem.

Informace pro členy SDH a jejich podporovatele naleznete zde.

Čenkovský cvoček patří našim družstvům

Čenkov, dne 4.6. 2016

Tak to je bomba. Do soutěže v Čenkově se naše SDH aktivně zapojilo družstvem dětí a družstvem mužů. A obě družstva vyhrála! Vozit 1. cenu z této soutěže se naše děti naučily       už v minulosti a proto, když velitel Pepa Mašek vracel putovní cenu pořadatelům, bylo to             s přáním, odvézt si ji zpět. Jenže, dětská kategorie byla letos početnější než obvykle a proto vítězství, tentokráte  z osmi soutěžících družstev, doopravdy zaslouží obdiv! Mužská kategorie byla zase  okořeněná náhle stoupající vodní hladinou Litavky, přes kterou si nakonec  naše generačně obměněné družstvo doběhlo, po suverénně nejrychlejším překonání překážek na trase soutěže, k vůbec prvnímu titulu z klání o Čenkovského cvočka. SRDEČNĚ BLAHOPŘEJEME!

Sečteno ....

Sečteno ….

.... a podtrženo

…. a podtrženo

Dvě ze tří hlavních cen na Kardavci

Dvě ze tří hlavních cen na Kardavci

 

 

 

 

Zasloužená oslava s naplněným pohárem

Zasloužená oslava s naplněným pohárem

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie ze soutěže od M. Maršálka naleznete zde.